Yeni Günaydın
Geri

Dünyanın En Zengin Ülkesi İflas Etti!

Dünyaca ünlü milyarder Robert Kiyosaki, bir ülkenin resmen iflas ettiğini kamuoyu ile paylaştı.
Dünyanın En Zengin Ülkesi İflas Etti!
Haberler / Dünya
4 Aralık 2023 Pazartesi 09:24
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Geçtiğimiz günlerde herkesin parasını altın, gümüş ve bitcon için kenara ayırması gerektiğini söyleyen Kiyosaki, yine gündeme oturacak çıkışta bulundu.

Kiyosaki, altın ve gümüşe yatırım yapılmasını savunuyor. Kiyosaki, değerli metalleri enflasyona ve para birimindeki devalüasyona karşı koruma olarak görüyor.

Gümüşe yönelik endüstriyel talebin artması ve altın ve gümüş fiyatlarının tarihin en yüksek seviyelerine kıyasla düşük seyretmesi, onları Kiyosaki için özellikle çekici kılıyor. Ayrıca Kiyosaki, diğer birçok yatırım aracının aksine fiziki altın ve gümüşün karşı taraf riski taşımamasının da oldukça önemli olduğunun altını çiziyor.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ isimli kişisel finans kitabının yazarı ve finans eğitimcisi Robert Kiyosaki, ‘Zengin Baba Radyo Programı’nda, ABD’nin mali sağlığıyla ilgili ciddi endişelerini dile getiriyor.

Kişisel finans yazarı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD’nin borçlarının faizini ödeyemeyecek durumda olduğunu ve iflas ettiğini söylüyor.

“Amerika artık iflas etmiştir” diyen Kiyosaki, “Cevaplamak istediğim soru, bir zamanlar dünyanın en zengin ülkesi olduğu söylenen ABD’nin şimdi nasıl iflas ettiğidir” diye ekliyor.

Benzinga’dan Kevin Vandenboss’un haberine göre, ABD yasal olarak iflasını ilan etmemiş olsa da Kiyosaki'nin görüşü, ülkenin giderek kötüleşen borç krizinin altını çiziyor. 24 Kasım itibarıyla ABD'nin ulusal borcu 33,8 trilyon dolara ulaşmış durumda. Konuk konuşmacı Republic Monetary Exchange CEO'su Jim Clark, önceki mali yıllara ait temettüler de dahil olmak üzere gerçek yükümlülüklerin 200 trilyon dolara kadar çıkabileceğini vurguluyor.

2023 mali yılında bu borcun faiz ödemeleri 659 milyar dolara kadar yükseldi. Bu, bir önceki yıla göre, yüzde 39 artışla 2020 mali yılındaki tutarın neredeyse iki katına karşılık geliyor. Peki ünlü yazar Kiyosaki, servetini nasıl koruyor? Fiziksel varlıklara güçlü bir şekilde inanan Kiyosaki’nin iki favori yatırım aracı bulunuyor.

Kiyosaki, değerli metallerin ötesinde gayrimenkul yatırımının da büyük bir savunucusu. Yakın zamanda 15.000 konuta sahip olduğunu iddia eden Kiyosaki, bunu, enflasyona karşı etkili bir korunma aracı olarak kullandığını belirtiyor.

Kiyosaki'nin stratejisi, kısmi gayrimenkul yatırımı yoluyla ortalama yatırımcılara sunulan fırsatlarla uyumlu seyrediyor. Bu yaklaşım, bireylerin gelir getirici mülklerin hisselerine 100 ABD Doları kadar düşük bir tutarda yatırım yapmalarına olanak tanıyarak yüksek maliyetler ve kredi gereklilikleri gibi geleneksel engeller olmadan kira gelirinden ve uzun vadeli değer kazanımlarından faydalanmalarına olanak tanıyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNDEM EKONOMİ POLİTİKA DÜNYA MEDYA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TEKNOLOJİK YAŞAM BUGÜN NEYE ZAM GELDİ DİKKAT! İLGİNÇ HABERLER
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Yeni Günaydın