Yeni Günaydın
Geri

Türkiye-Ermenistan Sınırında Yeni Gelişme!

"Türk tarafından olumlu sinyaller bekliyoruz"
Türkiye-Ermenistan Sınırında Yeni Gelişme!
Haberler / Dünya
2 Aralık 2023 Cumartesi 13:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Ermenistan, sınırın üçüncü ülke vatandaşlarına açılması konusunda Türk tarafından olumlu sinyaller beklediğini açıkladı.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi, Ermenistan-Türkiye sınırındaki Margara Kontrol Noktası'nın faaliyete hazır olduğunu duyurdu.

Bakanlık, "Margara sınır kontrol noktası faaliyete hazır ve Ermeni tarafı Türkiye'den sınırın diplomatik pasaportlu kişiler de dahil olmak üzere üçüncü ülke vatandaşlarına açılması konusunda olumlu sinyaller bekliyor" dedi.

Kasım ayı ortasında Ermenistan Devlet Gelir Komitesi Başkanı Rustam Badasyan yeni kontrol noktasının inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu söylemişti. Bu açıklamasında Badasyan, Ermeni-Türk sınırının açılışının zamanlamasıyla ilgili konular hakkında yorum yapmamış ve bunun kendi yetkisinde olmadığını belirtmişti.
Daha önce Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vaan Kostanyan da Türkiye'yle sınırı açmaya hazır olduklarını dile getirmişti.

Türkiye-Ermenistan arasındaki normalleşme sürecinde üzerinde mutabık kalınan konulardan biri de kara sınırının ilk aşamada üçüncü ülke vatandaşlarına ve diplomatik pasaport sahiplerine açmaktı. Ekim ayı sonunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan ve Türkiye'nin özel temsilcileri tarafından görüşmelerde varılan anlaşmaların uygulanmasını umduğunu ifade etmişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNDEM EKONOMİ POLİTİKA DÜNYA MEDYA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TEKNOLOJİK YAŞAM BUGÜN NEYE ZAM GELDİ DİKKAT! İLGİNÇ HABERLER
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Yeni Günaydın