Yeni Günaydın
Geri

İşte Eşinize Sormamanız Gereken Sorular!

Eşinize sormamanız gereken sorular ve nedenleri....
İşte Eşinize Sormamanız Gereken Sorular!
Haberler / Yaşam
17 Kasım 2023 Cuma 15:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Uzmanlar ilişkiniz esnasında partnerinize bazı soruları sormaktan kaçınmanızı öneriyor. İşte sormamanız gereken sorular ve nedenleri....

Beni hiç aldatacak mısın?

Böyle bir sorunun karşılığı olarak ne tür bir cevap bekliyorsunuz? Duymak istediğiniz cevap elbette "Hayır" ama ilişkiniz zaten güzel gidiyorsa neden böyle bir soru sorma ihtiyacı duyuyorsunuz? Bu soru ilişkinize veya partnerinize yeterince güvenmediğiniz sinyalini verebilir.

Güzel miyim?

Sözleriyle ve davranışlarıyla, partneriniz size sık sık çok güzel olduğunuzu söyledi veya hissettirdi ama siz yine de ısrarla sormak istiyorsunuz. Partnerinizden güzelliğinizi ölçmesini istemek ve hatta başkalarıyla kıyaslamasını istemek onu huzursuz edebilir.

Senden önce ölürsem bir daha evlenir misin?

Ölüm konusu her zaman hassas bir konudur. Her bireyin ölüme ve yas dönemine bakış açısı aynı olmayabilir. Bu soru partnerinizi rahatsız edebilir. 

En iyi sevgilin ben miyim?

Partnerinizden istediğiniz cevap karşısında eskisi gibi hissetmeyebilirsiniz. Sevgiliniz size dürüst olup diğer sevgililerinde hoşuna giden bazı özellikleri sırayabilir. Bu durumda yetersiz olduğunuzu hissetmeye başlayabilirsiniz.

Sorunun ne? Neden böyle yapıyorsun?

Bu soru partnerinize kendinde ciddi bir sorun olduğunu hissettirebilir. Suçlamak yerine hoşunuza gitmeyen ve sizi rahatsız eden davranışları dile getirin.

Neden hiçbir zaman istediğim şeyi yapmıyorsun?

Suçlamak ve sitem etmek her zaman ilişkiyi yıpratır. Bu soru partnerinizi yalnızca daha da üzer. Bu soruyu farklı şekilde ifade etmeye çalışın. Üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirip getirmediğinizden emin olun.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNDEM EKONOMİ POLİTİKA DÜNYA MEDYA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TEKNOLOJİK YAŞAM BUGÜN NEYE ZAM GELDİ DİKKAT! İLGİNÇ HABERLER
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Yeni Günaydın