Yeni Günaydın
Geri

CHP’de Karar Günü: CHP PM Bugün Toplanıyor!

Hangi konular masada? Hatay adayı değişecek mi?
CHP’de Karar Günü: CHP PM Bugün Toplanıyor!
Haberler / Politika
12 Şubat 2024 Pazartesi 09:26
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

CHP Parti Meclisi (PM), bugün uzun süredir beklenen toplantısını yapacak. İstanbul’un kalan ilçeleri, önseçimleri biten iller ve Çankaya aday adayları ele alınacak. Öncesinde ise merkez yönetim kurulu toplantısında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a gösterilen tepkiler ve yeni yapılan anket değerlendirilecek.

CHP Parti Meclisi (PM), bugün saat 18.00’de genel başkan Özgür Özel başkanlığında toplanacak. Toplantıda partinin uzun süredir beklenen Çankaya adayı ve İstanbul’un kalan ilçelerinin adayları ele alınacak.

Parti kulislerinde Çankaya adaylığı için aynı zamanda parti meclisi üyesi olan Hüseyin Can Güner’in adı konuşuluyor. Güner’in genç bir aday olduğu ve yeni parti yönetiminin “değişim” sloganıyla kazandığı kurultay sonrası Çankaya gibi önemli bir yerde aday gösterilmesinin CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in verdiği “Partide yeni ve genç yüzlere görev vereceğiz” sözünü göstermesi açısından sembolik bir önemi olduğu için tercih edildiği söyleniyor.

YÜKSEL ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Güner’in genç olduğuyla ilgili eleştirilere karşı ise ikinci dönemi için aday gösterilen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel örnek gösteriliyor. Bunun yanında önseçimleri biten Edirne gibi illerde de adaylar resmen ilan edilecek. Parti tamamlanan adaylarıyla pazar günü Ankara Spor Salonu’nda tanıtım toplantısı düzenleyecek. Toplantıda partinin seçim beyannamesi, sloganı ve müziği de duyurulucak.

CHP’deki PM toplantısı öncesi MYK toplantısı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a gösterilen tepkiler değerlendirilecek. Savaş için yeniden yapılan anket de MYK üyelerinin önünde olacak. Bu kapsamda MYK üyelerinin PM’ye Savaş’ın adaylığının geri çekilmesi ya da çekilmemesi yönünde bir görüş iletmesi bekleniyor.

TOPLANTININ GÜNDEM MADDELERİ

12 Şubat Pazartesi yani bugün gerçekleşecek toplantıda ele alınacak gündem maddeleri şöyle:

İstanbul'un Kalan İlçeleri: İstanbul'da önseçimi tamamlanmayan ilçeler için adaylar belirlenecek.

Önseçimleri Bitmiş İller: Edirne gibi önseçimi tamamlanmış illerde adaylar resmen ilan edilecek.

Çankaya Aday Adayları: Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adayları değerlendirilecek. Kulislerde PM üyesi Hüseyin Can Güner'in ismi ön plana çıkıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: MYK toplantısında Lütfü Savaş'a gösterilen tepkiler ve yeni yapılan anket değerlendirilecek. PM'ye Savaş'ın adaylığının geri çekilmesi ya da çekilmemesi yönünde bir görüş sunulabilir. Toplantıda ayrıca seçim beyannamesi, sloganı ve müziği gibi konularda da görüşmeler yapılacak.

PM toplantısı sonrası belirlenecek adaylar için pazar günü Ankara Spor Salonu'nda tanıtım toplantısı düzenlenecek.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNDEM EKONOMİ POLİTİKA DÜNYA MEDYA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TEKNOLOJİK YAŞAM BUGÜN NEYE ZAM GELDİ DİKKAT! İLGİNÇ HABERLER
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Yeni Günaydın